Наша школа
Заболоттівська школа-інтернат розпочала свою діяльність у 1960 році.
З 1965 року заклад функціонує як допоміжна, а згодом, як спеціальна загальноосвітня школа-інтернат для дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку.
"ТСН-новини. Спеціальний випуск"
Колектив установи у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», Положенням про спеціальну загальноосвітню школу (школу-інтернат) для дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку, власним Статутом та іншими законодавчими актами в галузі освіти.
Заболоттівська спеціальна школа-інтернат надає послуги дітям з шести районів області. Найбільше учнів з Ратнівського (42%), Старовижівського (26%) та Камінь-Каширського (16%) районів. Загалом у закладі навчається 98 учнів, з них 47 дітей-інвалідів , 26 учнів з малозабезпечених та багатодітних сімей.
Управлінська діяльність дирекції школи-інтернату спрямована на забезпечення належного утримання вихованців, здобуття певного освітнього рівня загальної середньої освіти шляхом спеціально організованого навчально-виховного процесу в комплексі з корекційно-розвивальною роботою, медичною реабілітацією та трудовою адаптацією дітей з особливими потребами, виховання в учнів норм громадянської етики, міжособистісного спілкування.
Злагоджено та професійно працює весь педагогічний колектив , котрий налічує 44 вчителя та вихователя, практичного психолога. Вдосконалення професійних навичок педагогів у закладі здійснюється через систему шкільної методичної роботи, основними формами якої є:
• засідання педагогічної ради, що проводяться у формі «круглих столів», презентацій, прес-конференцій, усних журналів;
• самоосвіта педагогів з метою підвищення рівня професійного росту;
• наставництво, взаємовідвідування занять;
• проведення семінарів, засідань мобільних творчих груп « Шанс», « Ключ», « Пошук» , предметних тижнів, виховних заходів;
• впровадження здоров’язберігаючих і корекційно-розвивальних технологій;
• засідань методичної ради та шкільної психолого – медико – педагогічної комісії.
У закладі діють методичні об'єднання вчителів і вихователів початкових класів, вчителів гуманітарного циклу, вчителів політехнічного циклу, вихователів 5-10 класів. Педагогічний колектив впродовж чотирьох років працює над науково-методичною проблемою
"Впровадження комп’ютерних технологій в навчально—виховний процес спеціальної загальноосвітньої школи—інтернату"
За останні роки в школі-інтернаті здійснено значний об’єм робіт щодо зміцнення матеріально-технічної та навчальної бази. Зокрема, у гуртожитку стовідсотково замінено вікна на енергозберігаючі, частину сантехнічного обладнання в кімнатах гігієни, підлогу на першому поверсі; проведено ремонт усіх спальних кімнат. В навчальному корпусі обладнано два внутрішні санвузли, здійснено капітальний ремонт вестибулю, встановлено підвісну стелю в класних кімнатах, облаштовано запасний пожежний вихід у коридорі, замінено підлогу, придбано нові світильники, проведено поточні ремонти столярних майстерень, облаштовано кабінет соціально- побутової орієнтації.
З 1971 по 2013 р. свідоцтво про закінчення допоміжної школи ( з 2000 року спеціальна загальноосвітня школа для дітей, що потребують корекції розумового та ( або) фізичного розвитку) отримало 603 учні. Після закінчення школи юнаки та юнки мають змогу продовжувати навчання у 10 класі спеціальних шкіл та ПТНЗ, де оволодівають робітничими професіями швачки,кравця, столяра – тесляра, муляра–штукатура.
З 2014 року у закладі відкрито 10 клас з інноваційним профільним спрямуванням в системі освіти спеціальної школи, а саме інформатика та інформаційні технології. Випускники 2015 року зможуть вступати до Нововолинського ПТУ № 11, з яким Заболоттівська спеціальна ЗОШ – інтернат уклала довготермінову угоду про співпрацю, та отримувати спеціальність « Оператор комп’ютерного набору”.
Більшість випускників адаптуються до життя в суспільстві. Працюють в сільському господарстві, в будівельній та соціальній сферах, деревообробній промисловості, лісництвах; створюють повноцінні сім’ї, вдало ведуть домашнє господарство.